آخرین اخبار مربوط به ورود دارندگان ویزای ویزیتوری به کانادا

folder_openدسته‌بندی نشده
commentبدون دیدگاه

در تاریخ هشتم جون  ۲۰۲۰ اداره مرزبانی کانادا اخبار جدیدی در خصوص ورود دارندگان ویزای ویزیتوری به کانادا منتشر نمود. بر اساس این اطلاعات منتشر شده دولت کانادا همچون گذشته اولویت اصلی خود را تامین امنیت و سلامت کانادایی ها در مواجهه با ویروس کرونا قرار می دهد.

از سوی دیگر تدابیر موقتی مربوط به محدودیت ورود و خروج به کانادا، ضمن اینکه بسیار اهمیت دارد ولی چالش هایی را برای برخی خانواده ها ایجاد نموده است. به همین دلیل دولت کانادا درصدد یافتن راه حلی است که پوشش دادن هر دو هدف فوق را مدنظر داشته باشد.

بر این اساس اعضای درجه یک خانواده کانادایی ها و یا دارندگان اقامت دائمی کانادا می توانند برای یک دوره حداقل ۱۵ روز وارد کانادا شوند مشروط به اینکه کرونا نداشته باشند، علائم مشکوک به کرونا نیز نداشته باشند و یا به دلایل مختلف مشکوک به بروز علائم کرونا در آینده  نباشند.

این افراد اگر وارد کانادا شوند باید دست کم ۱۴ روز در قرنطینه خانگی بمانند.

در اجرای این مقررات جدید، اعضای درجه یک خانواده عبارتند از:

۱. همسر یا شریک زندگی

۲. فرزند تحت تکفل خود یا همسر یا شریک زندگی (بنا به تعریفی که در ماده ۲ مقررات مهاجرت ذکر شده است)

۳. نوه تحت تکفل خود یا همسر یا شریک زندگی

۴. والدین (و پدرخوانده و یا مادرخوانده) و والدین همسر یا شریک زندگی (و پدرخوانده و یا مادرخوانده)

۵. سرپرست یا ولی

اتباع سایر کشورها که نشانه های کرونا را داشته باشند از ورود به کانادا ممنوع هستند.

مقررات فوق در خصوص بستگان درجه یک اشخاصی که با ویزای موقتی در کانادا زندگی می کنند (نظیر دارندگان اجازه کار یا اجازه تحصیل) قابل اعمال نمی باشد.

نکات مهم:

* همه اشخاصی که وارد کانادا می شوند صرفنظر از اینکه چگونه و یا از کدام کشور مبدا به کانادا سفر می نمایند مکلف اند ۱۴روز قرنطینه خانگی را رعایت کنند.

* مسافران خارجی فاقد نشانه های کرونا که وارد کانادا می شوند و از نزدیکان درجه یک کانادایی ها یا دارندگان اقامت دائمی کانادا می باشند چنانچه قصد داشته باشند ۱۴ روز یا کمتر در کانادا بمانند می توانند وارد کانادا شوند مشروط بر اینکه:

۱. ورود آنها برای هدفی اختیاری نباشد.

۲. اگر از خاک امریکا وارد کانادا می شوند قادر به رعایت مقررات قرنطینه باشند.

* محدودیت هایی که برای سفر زمینی از امریکا به کانادا در تاریخ ۲۱ مارچ مقرر شده بود برای سفرهای غیر ضروری تا ۲۱ جون ۲۰۲۰ عینا به قوت خود باقیست.

* اتباع کانادایی، دارندگان اقامت دائم و افراد عضو گروه فرست نیشن First Nations می توانند وارد کانادا شوند ولیکن باید تدابیر غربالگری کرونایی در خصوص ایشان انجام شود.

* آندسته از بستگان درجه یک که وارد کانادا می شوند باید بتوانند اثبات کنند که محل مناسبی برای ۱۴ روز قرنطینه خانگی در دسترس دارند و به لوازم اولیه زندگی بخصوص غذا و دارو دسترسی دارند. همچنین باید بتوانند اثبات کنند که با اشخاص آسیب پذیر (از قبیل سالمندان بالای ۶۵ سال یا اشخاصی که مشکلات سلامتی قبلی دارند) تماس نخواهند داشت. این قبیل مسافران باید قبل از ورود به کانادا ترتیبات مربوط به رعایت قرنطینه را آماده کرده باشند.

* مسافران می باید از طریق وبسایت های رسمی محل/استان ورود خود از مقررات سلامتی محلی و استانی مربوطه آگاهی کامل بیابند.

* از تاریخ ۳۱ مارچ ۲۰۲۰ همه اشخاصی که وارد کانادا می شوند مکلف بوده اند که اطلاعات تماس خود در کانادا را به افسر مرزبانی ارائه دهند. این اطلاعات برای حصول اطمینان از رعایت مقررات قرنطینه ۱۴ روزه گردآوری می شود. توصیه می شود مسافران اپلیکیشن ArriveCAN App را قبل از ورود به کانادا نصب کنند.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست